Poradenství v oblasti úspor tepelné energie

Odvaděče parního kondenzátu KOMO

 

KOMO 4KOMO 5KOMO 6KOMO 8KOMO 9

 

Termické odvaděče parního kondenzátu KOMO

Termické odvaděče parního kondenzátu KOMO jsou určeny pro široké použití všude tam, kde je potřeba odvádět parní kondenzát od parních spotřebičů jako jsou např.teplovzdušné soupravy, výměníky, duplikátory, varné kotle, sušárny, radiátory atd.. Jsou výhodně použitelné k odvodňování přehřáté páry. 

 

 

Termické odvaděče parního kondenzátu KOMO jsou termické membránové odvaděče , vybavené plošným membránovým ventilem, který tvoří elastická membrána a přepouštěcí základna. Nad membránou je umístěna miska s těkavou expanzní kapalinou. V chladném stavu protéká kondenzát pod membránou do výstupních otvorů v přepouštěcí základně. K uzavření průtoku dojde v okamžiku, kdy tlak par expanzní kapaliny je vyšší než tlak parního kondenzátu. Odvaděč začne plnit svoji funkci po vyrovnání teploty s teplotou odváděného kondenzátu, což při nájezdu za studeného stavu trvá obvykle 10-90 sec. Po vyrovnání teplot(prohřátí těla odvaděče) je reakční doba 3-12 sec. v závislosti na velikosti teplotní a tlakové změny v systému. Vlastní uzavření se děje po celé ploše membrány a z tohoto důvodu náhodně vyskytující se nečistoty do průměru 2 mm neohrozí funkci odvaděče. Tato vlastnost je spolu s dokonalým uzavřením jeho největší předností.
 

KOMO 4, KOMO 5, KOMO 6KOMO 8, KOMO 9

 

Termodynamické odvaděče parního kondenzátu

KOMO 8 TD je termodynamický odvaděč parního kondenzátu učený pro parní technologie s požadavkem okamžitého odvodu kondenzátu. Lze jej také použít k odvodnění parních rozvodů a rozdělovačů obsahujících alespoň minimální množství kondenzátu. Jsou nevhodné k odvodnění rozvodů s přehřátou párou.

 

Bimetalové odvaděče parního kondenzátu

Bimetalové odvaděče parního kondenzátu KOMO 9 BiVi, jsou určeny k odvádění kondenzátu z parních spotřebičů, rozdělovačů a potrubí. Jsou vhodné pro zařízení o parametrech do PN 16 s max. teplotou 300°C. popřípadě PN 40 s max. teplotou 400°C.

 

Regulátor výstupní teploty KOMO RVT

Regulátor je určen k regulaci výstupní teploty media z příslušného spotřebiče tepelné energie nebo odvodnění potrubních systémů. Je řízen termickým bimetalovým členem, jehož nastavení na výslednou teplotu určuje přitažení regulačního šroubu, které stlačuje nebo povoluje bimetalové destičky. Výstupní medium prochází přes vsuvku se sedlem proti kuželce, kde působí proti bimetalovému mechanismu. V případě překročení nastavené teploty dojde k přivření nebo zcela uzavření ventilu a jeho opětovné otevření nastane až po vychladnutí media na stanovenou teplotu.

 

 

 

 

Kontakt

Miloslav Bořil

mboril@volny.cz

Soběsuky 58
798 03 Plumlov

+420 606 263 543
+420 582 393 584

Vyhledávání