Poradenství v oblasti úspor tepelné energie

Kulové kohouty Klad

dodáváme nerezové kohouty Klad

Závitový, těsnění měkké, koule plovoucí K85.1

Tyto závitové kulové kohouty K 85.1 jsou konstruovány na principu plovoucí koule, mají dvoudílné těleso. Koule je uložená v měkkých sedlech – PTFE, popřípadě PEEK. Kulové kohouty můžou být vyrobeny v provedení Fire-safe, Anti-static, Anti-blow out.

Těsnění měkké, koule plovoucí K 85.1, C 85.1

Kulové kohouty K 85.1 (C 85.1) jsou konstruovány na principu plovoucí koule, mají dvoudílné či třídílné těleso. Koule je uložená v měkkých sedlech – PTFE, popřípadě PEEK. Kulové kohouty můžou být vyrobeny v provedení Fire-safe, Anti-static, Anti-blow out.

Těsnění měkké, koule pevná K 85.2, C 85.2

Kulové kohouty K 85.2 (C 85.2) fungující na principu pevné koule a plovoucích sedel (trunnion ball), mají dvoudílné či třídílné těleso. Koule je uložená v měkkých sedlech – PEEK, HNBR. S ohledem na použité těsnění může být vyroben v provedení fire-safe, antistatic, anti-blow out, block and bleed, s odkalovací či odvzdušňovací zátkou. Ovládání může být ruční pákou, ruční převodovkou, pneumatickým pohonem nebo elektrickým pohonem.

Těsnění měkké, koule plovoucí K 85.3, C 85.3

Kulové kohouty K 85.3 (C 85.3) fungující na principu plovoucí koule – kov x kov. Mají dvoudílné či třídílné těleso. Koule i sedla jsou opatřeny speciálním nástřikem. Vhodné pro vysoké teploty. S ohledem na použité těsnění může být vyroben v provedení fire-safe, antistatic, anti-blow out.

Těsnění měkké, koule pevná K 85.4, C 85.4

Kulové kohouty K 85.4 (C 85.4) fungující na principu pevné koule a plovoucích sedel (trunnion ball), mají třídílné těleso. Jedná se o provedení kov x kov, určené pro vyšší teploty. Koule i sedla jsou opatřeny speciálním nástřikem. S ohledem na použité těsnění může být vyroben v provedení fire-safe, antistatic, anti-blow out, s odkalovací či odvzdušňovací zátkou.

Jednodílné těleso, těsnění měkké, koule plovoucí K 86.1, C 86.1

Kulové kohouty K 86.1 (C 86.1) jsou konstruovány na principu plovoucí koule, mají jednodílné těleso. Koule je uložená v měkkých sedlech – PTFE, popřípadě PEEK. Kulové kohouty můžou být vyrobeny v provedení fire-safe, anti-static, anti-blow out.

Speciální K 87

Jedná se o speciální kulový kohout, označený K 87, vyráběný dle přání zákazníka. V případě provedení full jacket (kdy je kohout kompletně opláštěný) je celé těleso otápěné. Z tohoto důvodu musí být připojovací příruby armatury zvětšeny oproti původní světlosti. Průtok armatury odpovídá původní jmenovité světlosti.
Jedná se o speciální kulový kohout, vyráběný dle přání zákazníka. V případě provedení semi jacket (kdy je kohout částečně opláštěný) je otápěný pouze prostor uzavíracího elementu. Připojovací příruby armatury odpovídají zvolené světlosti.
Připojení topného pláště může být pouze přírubové (v provedení semi jacket může být na přání zákazníka připojení i přivařovací). Na spodní straně pláště může být umístěna odkalovací příruba nebo zátka.

Mezipřírubový K 88, C 88

Kulové mezipřírubové kohouty K 88 (C 88) jsou konstruovány na principu plovoucí koule, mají dvoudílné těleso. Koule je uložená v měkkých sedlech – PTFE, popřípadě PEEK. Kulové kohouty můžou být vyrobeny v provedení fire-safe, anti-static, anti-blow out.

Vícecestný K 89, C 89

Kulové kohouty K 89 (C 89) jsou třícestné kulové kohouty, sloužící k přepínání směru průtoku pracovní látky mezi jednotlivými výstupy. U těchto typů armatur pracovní látka může proudit několika způsoby, což závisí na vrtání koule („L“ nebo „T“) a její poloze. Koule je plovoucí a je uložena v pevných sedlech. Kulový kohout nelze používat jako regulační či škrtící orgán.

Kontakt

Miloslav Bořil

mboril@volny.cz

Soběsuky 58
798 03 Plumlov

+420 606 263 543
+420 582 393 584

Vyhledávání